Ewa Przybylska

Dyrektor Rozwoju Progres Permanent Recruitment

Uprawiam sport, bo to szacunek dla swojego ciała i poczucie wewnętrznej mocy, z którą przychodzę do pracy. Wiem, że ograniczenia są tylko w  głowie. Wybieram energię, lekkość i pewność, że wszystko jest możliwe.

Pytania i odpowiedzi

 • Co Twoim zdaniem czyni człowieka liderem?
  Zdolność do inspirowania i motywowania innych. Ułatwianie, zabezpieczanie i torowanie drogi dla zespołu, dzielenie się energia i działanie nie w imię partykularnych interesów. Lider jednoczy ludzi wokół celu, wyzwala entuzjazm, wytycza kierunek. Liderem jest się niezależnie od temperamentu . Lider nie ma napompowanego ego, nie potrzebuje słowami udowadniać, że jest najlepszy i potwierdzać swojej ważności. Lider to osoba, która sama jest ze sobą ok. Wierzy że sky is the limit i jego współpracownicy także.
 • Co Twoim zdaniem będzie największym wyzwaniem dla branży HR w 2018r?
  Transformacja w stronę świata digital. Skuteczna obecność online, która wiąże się z pracą na dużej ilości danych, analizach, zdolnością do tworzenia nowego contentu i przemodelowania podejścia do odbiorców.
 • Jakie działania powinni podjąć młodzi ludzie, aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy?
  Dobrze, aby mieli doradcę innego aniżeli tylko rodzice. Kontakt z profesjonalnym doradcą, który zna rynek i wie jak  ewaluuje świat pracy będzie nieoceniony, by rozwinąć skrzydła i uniknąć frustracji na pierwszych etapach drogi zawodowej. Bezcenny jest też mentor – osoba z doświadczeniem i sukcesami w dziedzinie bliskiej młodej osobie, ktoś kto jest dostępny w sytuacjach dylematów zawodowych. Czasami to członek, przyjaciel rodziny, czasami współpracownik. Najważniejsze – młodzi ludzi powinni być wytrwali w działaniu i podjętych decyzjach, nie zniechęcać się przy pierwszych wątpliwościach i znużeniu, tylko odrobić lekcje i poczekać na wnioski zanim będą szukać dalej i sięgać po nowe.
 • Jakie benefity pozapłacowe uważasz za najbardziej motywujące?
  Elastyczny czas pracy – to zawiera w sobie zaufanie organizacji do pracownika, zadaniowy tryb pracy i dowód, że szacunek do łapania balansu życiowego przez pracowników nie jest w firmie frazesem. Obserwuje, że kandydaci i pracownicy doceniają też wsparcie firmy w nauce języków obcych. Indywidualne plany i budżety na rozwój również są i magnesem, i motywatorem.
 • Co będzie w tym roku największą szansą dla agencji zatrudnienia?
  Możliwości daje rynek –  firmy rekrutacyjne mogą wykorzystać wyzwania na rynku kandydatów i dostarczyć rozwiązania na coraz częściej sygnalizowane potrzeby redefiniowania procesów rekrutacyjnych. Nowe rynki i metody pozyskiwania kandydatów, reorganizacja procesów rekrutacyjnych to szanse po, które sięgną najlepsi, najsprawniejsi i najodważniejsi, zdolni do zbudowania autentycznych partnerstw z Klientami. Eksperci, zdolni do innowacji, którzy zbudują zaufanie są, w stanie teraz wybić się na tle powtarzalnych, standardowych, nudnych wręcz ofert.
 • Załóżmy, że właśnie wygrałeś/aś 10 milionów złotych. Co z nimi zrobisz?
  Rezerwuje lot do Bangkoku ze znajomymi, aby tam omówić najlepsze inwestycje – nieruchomości i nowe technologie. Nie wrócę od razu.. Bali jest w końcu w pobliżu. Może jeszcze marzenie o własnej marce… ? I spełnienie kilku marzeń najbliższych. Rozmarzyłam się..
 • Okazało się, że przysługują Ci dodatkowe dwa dni wolnego, które musisz wykorzystać od razu. Na co je wykorzystasz?
  Wyjeżdżam do przyjaciół w Góry Sowie, bieganie ośnieżonymi szlakami to najlepsza forma relaksu jaką odkryłam obok biegów po klifach w Portugalii w gorącym słońcu. Magiczne, zapierające dech scenerie dodają skrzydeł. 2 dni + weekend wystarczą na taką dawkę mocy 🙂
 • Kawa czy poranny jogging, co dodaje Ci energii rano?
  Kawa –  w ciągu tygodnia. W weekend.. też kawa, a potem jogging.
 • Jak ważne jest hobby w Twoim życiu?
  Ważne. Po prostu. Mam zapisaną listę rzeczy, o które dbam, aby były obecne w moim życiu. Nie chce tłumaczyć „nie miałam czasu” na m.in. hobby, sport. Dawno zorientowałam się, że rezygnując z tego, sama odbieram sobie doskonałe paliwo.
 • Michael Jackson czy Metallica?
  Michael 🙂 Metallica to giganci, ale to muzyka Micheala towarzyszy praktycznie od zawsze. Billy Jean, Love never felt so good, Smooth Criminal, We are the world.. zawsze przywołają uśmiech. Teraz fanem rytmu Beat it jest też mój synek. Co zrobić 🙂 I ta historia.. talentu, katorżniczej pracy, wierności swojemu stylowi.. ikona forever.
 • Kot czy pies?
  Pies. Koty szanuje. Zdecydowanie wybieram jednak towarzystwo i energie psów.