Valeriya Deshkovich

Asystentka ds. Personalnych

Flamenco motywuje mnie do stawiania sobie kolejnych wyzwań! Nauczyło mnie „stoickiego spokoju”, zachowania wewnętrznej harmonii w zmieniających się okolicznościach, zachowania równowagi ducha. Dzięki flamenco nie boję się zmian!

 • Co Twoim zdaniem czyni człowieka liderem?
  Uważam, że na tożsamość lidera składają się zaangażowanie, refleksyjne i ciągłe uczenie się, kompetencje, doświadczenie oraz ikigaj (japońskie pojęcie, czyli coś po co wstajesz rano).
 • Co Twoim zdaniem będzie największym wyzwaniem dla branży HR w 2018r?
  Moim zdaniem nadal dla branży HR wyzwaniem pozostaje zasada 3Z, czyli znalezienie, zatrudnienie i zatrzymanie pracownika. Mamy rynek pracownika, w związku z czym pozyskanie nowych talentów dla organizacji wymaga coraz bardziej umiejętnego podejścia. Najbardziej wartościowi pracownicy nie szukają pracy, nowo zatrudniony powinien przejść odpowiedni proces adaptacji, z kolei pracownik z większym stażem oczekuje odpowiedniego doceniania. Mimo tych kwestii, chciałabym też zauważyć kolejne młode pokolenie wkraczające na rynek pracy. Ponadprzeciętna odwaga, otwartość oraz multipotencjalność, wyzwaniem może być już próba zgrania ich z dawno pracującym zespołem oraz zakorzenionymi zasadami organizacji.
 • Jakie działania powinni podjąć młodzi ludzie, aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy?
  Polecam młodym ludziom iść tym samym tropem co ja :)Ukończone studia w naszych czasach są podstawą. Uczelni dają nam wiedzę i inspirację, niestety tego jest za mało. Chcąc odnaleźć swoje powołanie, jeszcze w trakcie studiów, trafiłam na praktyki do Grupy Progres. Grupa Progres to wyjątkowe miejsce. Co wyróżnia tę firmę? Ludzie potrafiące zrozumieć potrzeby młodego pokolenia, którzy dają możliwość wypróbowania siebie w różnych rolach i działach. Dzięki temu poznałam swoje słabe i mocne strony, nabyłam podstawowe kompetencje i doświadczenie, zobaczyłam jak działa biznes. Na ten moment pozytywnie zakończyłam współpracę z Grupą Progres na potrzeby nauki, jednak kontynuuję nabywanie kompetencji potrzebne w branży HR. Według mnie, warto jeszcze podczas studiów trafić do takiej organizacji jak Grupa Progres i znaleźć swoją ścieżkę. Ciągłe doskonalenie się we wcześniej obranym kierunku czyni kandydata wartościowym na rynku pracy.
 • Jakie benefity pozapłacowe uważasz za najbardziej motywujące?
  Kursy językowe, szkolenia podnoszenia kwalifikacji zawodowych, nap rooms (przestrzeń do spania).
 • Co będzie w tym roku największą szansą dla agencji zatrudnienia?
  Polski rynek pracy potrzebuje cudzoziemców. Agencje, żeby być konkurencyjne i móc przetrwać na rynku muszą umieć ich pozyskać, prawidłowo i zgodnie z przepisami zatrudnić, oraz odpowiednio o nich zadbać tu na miejscu. W tym roku zmieniły się przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców, to może oznaczać, że krąg agencji potrafiących to dobrze zrobić się zawęża. Być może większa pula specjalistów wewnątrz organizacji i współpraca z ośrodkami wsparcia cudzoziemców w kraju, przybliży agencje ku sukcesowi w tym roku.
 • Załóżmy, że właśnie wygrałeś/aś 10 milionów złotych. Co z nimi zrobisz?
  Pewną część zainwestuję w nieruchomość, na resztę pieniędzy zabiorę swój zespół taneczny oraz najbliższych przyjaciół do Hiszpanii.
 • Okazało się, że przysługują Ci dodatkowe dwa dni wolnego, które musisz wykorzystać od razu. Na co je wykorzystasz?
  Obejrzę cały ostatni sezon programu o podróżach, zainspiruję się przepisami na smaczną kolację i coś ugotuję, zaproszę znajomych na wspólną naukę gry planszowej, którą nabyłam pół roku temu…oczywiście, co jakiś czas, robiąc przerwy na taniec 😉
 • Kawa czy poranny jogging, co dodaje Ci energii rano?
  Kawa ( z łyżeczką kakao 😉 )
 • Jak ważne jest hobby w Twoim życiu?
  Taniec towarzyszy mi od dziecka. Nie jestem w stanie wyobrazić swoje życie bez tej aktywności. Uwielbiam po ciężkim dniu, o godzinie 18, zupełnie nie mając sil rozpocząć na sali rozgrzewkę. Po 10 minutach przychodzi ulga i wyłączam się od codzienności. Flamenco ma w sobie to, że dzięki zróżnicowaniu melodii i rytmów można przeżyć, a nawet “wytańczyć” każdą emocję. Angażują się ręce i nadgarstki, nogi wybijają step, ruchy są pełne ekspresji. Pod czas zajęć przechodzę pewien proces regeneracji, ponieważ ruch pozytywnie wpływa jak na ciało, tak i na umysł. Flamenco to sztuka, która pozwala wyrazić siebie, zrozumieć, a później uzyskać równowagę psychiczną. Z każdej lekcji flamenco wychodzę gotowa do podejmowania nowych wyzwań oraz pokonywania kolejnych barier!
 • Michael Jackson czy Metallica?
  Michael Jackson.
 • Kot czy pies?
  Kot.